POŠTOVNÉ ZDARMA PRO OBJEDNÁVKY NAD 1500kč

InfinitySilver.cz   »   Jak měřit šperky - zvolte správnou velikost

Jak měřit šperky - zvolte správnou velikost

Jak vybrat správnou velikost šperků?

Před nákupem šperků z našeho eshopu si pořádně promyslete, jakou délku preferujete a vždy se několikrát ujistěte, že Vámi vybraná velikost je správná a bude Vám dokonale sedět. Díky našim radám a návodům snadno a rychle zjistíte, jakou délku má mít řetízek nebo náramek a v naší nabídce si pak vyberete nejvhodnější zboží. Nenechejte nic náhodě, protože právě nevhodně zvolená velikost může zkazit radost z krásného stříbrného šperku.

Vhodná velikost náramku

U náramku není moc těžké odhadnout jeho správnou velikost. Důležitým kritériem pro výběr velikosti je obvod zápěstí. Jestliže nevlastníte žádný náramek, který byste mohli změřit, doporučujeme využít krejčovský metr. Jestliže zrovna nemáte metr po ruce, velmi dobře Vám poslouží i kousek provázku, nebo proužek papíru. Pokud chcete mít naprostou záruku toho, že vybraný náramek bude přestě tak dlouhý, jak potřebujete,
držte se těchto bodů:

  1. Provázek nebo proužek papíru oviňte těsně kolem zápěstí.
  2. Vezměte fix a udělejte s ním značku.
  3. Přiložte provázek k pravítku a změřte ho.
  4. K naměřené délce přičtěte 1 až 2 cm.

Při volbě velikosti náramku pamatujte, že jeho nošení musí být pohodlné a nesmí nijak omezovat. Rozhodněte se, jestli chcete náramek volný nebo těsně padnoucí na ruku. Pokud chcete volnější náramek, zvolte větší velikost, a pokud těsně padnoucí, vyberte si velikost menší. 

měření zápěstí

Ideální délka řetízku

Pro měření velikosti řetízků platí stejná pravidla jako u náramků. Při výběru vhodné velikosti záleží hlavně na Vašem subjektivním pocitu. Pokud se chystáte na řetízku nosit přívěsek, umístěte si na provázek přívěšek, který budete nosit, popřípadě předmět podobné váhy a velikosti. Dávejte pozor, aby šířka řetízku nebyla větší než průměr očka na přívěsku. Pokud chcete mít jistotu, použijte krejčovský metr. Metrem změřte, jak velký je obvod kolem krku až k místům kde začíná na obou stranách hrudníku klíční kost. K naměřené hodnotě připočtěte 5 až 10 cm a vyjde Vám ideální délka vhodného řetízku právě pro Vás. Nejběžnější velikost dámského řetízku je 42 cm. Vybíráte-li řetízek pro muže, přidejte si vždy 5 cm oproti srovnatelné velikosti pro ženu – mužský krk bývá silnější a proto muži nosí řetízky delší. Nejkratší délka řetízku vhodná pro muže je 45 cm. Velkou nabídku retízků různých typů a délek si můžete prohlédnout zde

Vybrali jste špatnou velikost?

Nevadí. Neprodleně nás kontaktujte na emailové adrese obchod@infinitysilver.cz nebo na telefonním čísle +420 774 802 365 a my se s Vámi rádi dohodneme na výměně za jinou velikost. Nenošené a nepoškozené šperky lze bez problémů vyměnit do 14 dnů od koupě.